Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr morčátka

21. 2. 2015

Pořízení morčátka

kde ho koupit?: morče se dá sehnat skoro v každém zverimexu, ale morče můžete koupit i od chovatele. Než ještě si koupíte morče rozhodněte a zjistěte si o něm několik věcí.

co je za druh?: první se rozhodněte jaký druh morčátka je pro vás ideální. Jestly se vám líbí dlouhosrsté nebo krátkosrsté a pak druh. Jako rozetu,hladké,US teddy, sheltie...

Jakého je pohlavý?: Pokud si pořizujete pouze jedno morče u pohlavý si musíte cybrat sami, ale když si pořizujete dvě tak je nejlepší si pořídit dvě samice. Jestly si koupíte dva samce tak se většinou perou a samec se samicí by měly miminka.

Kolik mu je?: Morčátko můžete sehnat v jakém koli věku. Nejlepší věk je kolem 6-8 týdnů. Když si pořídíte stsraší morče je horší ho ochočit a také si na vás nemusí zvyknout. 

 

Je zdravé?: většinou jsou morčátka zdravá, ale můžou být i nemocná. Já s tím už mám skušenost. Zdravé morče musí mít čistou a lesklou srst bez žádný lisích či prořídlích míst. Oči mají mít jasné.

 

Čím ho krmit?: Prvních pár dní by jste měly morčátku dávat stejnou potravu kterou mělo předtím. Časem se snažit morčátku potravu změnit a zjistit co mu chutná =)

 

Jak morčátko odnést domů?: Snažte se cestu s morčátkem skrátit co nejvíc. Morče přenášejte v krabici kterou dostatečně zateplíte nedo v nějakém boxu. Dávejte pozor aby morčátko mohlo dýchat. Jestly jedete dopravním prostředkem dejte krabici s morčátkem na klín aby to tolik s ním neházelo. Také dávejte poror a morčátku nebila příliš zima nebo příliš teplo.

guinea4.jpg

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář